KONST / Litografier / Färglitografi 16926247
nr 1692 6247
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
"Kungl Operan Stockholm". Signerad, numrerad 138/150. Färglitografi, bildmått: 46x58 cm, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 april 2025
kl 18:48:41
150 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe